Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Koza

      Spośród wszystkich zwierząt Zodiaku chińskiego Koza jest typem najlepiej dostosowanym do życia chwilą. Nie trapi się przeszłością i nie frasuje przyszłością. Spokojne i niefrasobliwe Kozy czerpią radość z tego, co przynosi chwila bieżąca, zamiast zabiegać o to, co będzie jutro. Są kreatywne i przyjazne, lubią spotykać się i gawędzić z bliźnimi. Inne ich cechy to życzliwość, uczciwość i bujna wyobraźnia. Pokonają każdą przeszkodę, byle pomóc innym.


Nie martwiące się zbytecznie strapieniami, Kozy lubią wypoczynek i spokój ducha. Trudno im odmówić pewnej elegancji i stylu.


CHARAKTERYSTYKA KOZY

      Te uparcie niezależne stworzeni nie znoszą poczucia osaczenia i choćby częściowego ograniczenia ich swobody. Lubią poznawać nowych ludzi, poszerzać horyzonty, przeżywać nowe doświadczenia i podniety. Nienasycona ciekawość każe im próbować wszystkiego, co oferuje życie, co zresztą może je prowadzić do kłopotów.


MIŁOŚĆ, SEKS, ZWIĄZKI Z INNYMI

      Kozy potrafią w szczególny sposób oczarować swych kochanków, jako jedynych i niepowtarzalnych. Trzeba jednak dodać, że zwykle mają tych kochanków wielu, nie dążąc nigdy do ustatkowania ani dłuższych związków uczuciowych, które mogłyby zagrozić ich niezależności. W sferze seksu są niebanalne, ciągle eksperymentują i szukają urozmaicenia. Osoby spod znaku Kozy nie są przesadnie moralne, ale nie należy ich osądzać według konwencjonalnych standardów.


INTERESY, PRZYJACIELE I DZIECI

      Niekiedy ludzie zazdroszczą Kozom uroku i elegancji, ale poznawszy je lepiej, doceniają ich dobre serca i szczerą troskę o przyjaciół. Kozy rzadko poświęcają się biznesowi - ze świecą w ręku można szukać takiej, która przez wiele godzin ciężko pracuje. Nie są bynajmniej leniwe; po prostu pieniądze ich nie motywują. Jeśli chcą, potrafią być niezwykle przedsiębiorcze, jednak zamierzone działanie musi być twórcze albo w jakiś sposób pożyteczne dla ogółu. Dzieci uwielbiają Kozy, gdyż te nie szczędzą czasu i trudu, aby z nimi porozmawiać, bez popadania w mentorski ton. Jako rodzice potrafią zrezygnować z własnych przyzwyczajeń, chcąc okazać dzieciom taki sam szacunek jak dorosłym.


 LATA KOZYCHARAKTERYSTYKAKARIERA
1907-1919

1931-1943

1955-1967

1979-1991
Łatwo się przystosowujący

Seksowny

Kreatywny

Przyjazny
Prezenter TV

Seksuolog

Muzyk

Artysta
ŻYWIOŁ:
Ogień
2003-2015

2027-2039
Niezależny

Ciekawski
Projektant ogrodów

Aktor

Koza Woda

      Ten typ Kozy, z natury konserwatywny, nie lubi zmian ani żadnych życiowych wstrząsów. Jest zwykle bardzo sympatyczny i ma skłonność do brania na własne barki wszystkich niedoli i trosk świata. Kozę Wodę cechuje wrażliwość i emocjonalne podejście do bliźnich.


Koza Drewno

      Bardzo wrażliwa, wspaniałomyślna osobowość o wielkim ładunku współczucia. Ma niezwykły talent inspirowania innych ludzi i mogłaby zostać charyzmatycznym przywódcą nowej religii.


Koza Ogień

      Jest to osoba odważna, obdarzona intuicją, z rozwiniętym zmysłem dramatyzmu, czyli zadatkami na dobrego aktora. Potrafi być lekkomyślna, a nawet ryzykancka, toteż tej Kozie nie powinno się nigdy powierzać dużych sum pieniędzy - ani jej własnych, ani cudzych.


Koza Ziemia

      Koza pod wpływami Ziemi lubi wykwintne, rzadkie i piękne przedmioty i podziwia prawdziwą sztukę. Ma więc predyspozycje na krytyka artystycznego lub kolekcjonera antyków.


Koza Metal

      Cechuje ją stanowczość i ambicja . Ta gruboskórna i nieczuła na jakąkolwiek krytykę osoba będzie nieustępliwie dążyć do wyznaczonego celu.


Koza Ziemia ma wyrobione oko i świetny gust. Lubi się otaczać niezwykłymi i pięknymi przedmiotami.

Kozy "wodne" są wrażliwe i nie cierpią zmian; odpowiednią dla nich dziedzinę może być rolnictwo, gwarantujące bliski kontakt z przyrodą.


Koza - Tabela wzajemnej zgodności

PARTNER KOZY:
SzczurJeżeli Szczur uzyska decydujący głos i możność kierowania związkiem, to może on okazać się udany. Jeżeli jednak Koza zapragnie więcej swobody, wzajemna więź szybko wygaśnie.
WółTych dwoje w niczym się ze sobą nie zgodzi, a Wół będzie często zgorszony widoczną amoralnością Kozy.
TygrysTa para może się okazać dobrana w łóżku, ale poza tym niewiele będzie ich łączyć. Zdecydowanie odradzana konfiguracja przy podejmowaniu wspólnych interesów.
ZającDopóki wszystko układa się dobrze, dopóty układ partnerski jest harmonijny. Kiedy jednak coś zacznie się psuć, przestaną się wspierać i dodawać sobie otuchy.
SmokKozy mają pociąg do Smoków, lecz czują się zranione, jeśli są niezauważane; taka obojętność jest bolesna.
WążTa konfiguracja ma szansę jedynie w wyjątkowych okolicznościach. Bardziej prawdopodobne, że skończy się to wzajemną obojętnością, gdyż każde będzie realizować własne zamierzenia.
KońW tym związku partnerzy mogą się wiele nauczyć od siebie, a jednocześnie wiele sobie dać. Dobrana para.
KozaProblemem tej pary będzie dążenie do dominacji jednej strony nad drugą. Żadna nie jest jednak dostatecznie sprawna w kierowaniu i razem podążą do nikąd.
MałpaNie najgorsza konfiguracja. Małpa działa motywująco na Kozę, ta zaś potrafi okiełznać wybryki swej partnerki.
KogutKogut nigdy nie pozwoli Kozie na chwilę odpoczynku, natomiast Kozę drażnić będzie ekstrawagancja Koguta.
PiesPies z Kozą będą się wzajemnie tolerować, jednak bez większego uczucia czy zrozumienia dla drugiej strony.
ŚwiniaW tym układzie jedno zwodzi drugie na manowce, co na krótko może być frapujące, ale nie sprzyja trwałości związku.