Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Wąż

      W chińskim Zodiaku Węże są uosobieniem filozofów i myślicieli. Tajemnicze, zmysłowe, pobłażliwe i wyrafinowane, potrafią też być okrutne i nieprzystępne. Przy dobrym starcie życiowym (solidna edukacja i właściwy przykład moralny) stają się nadzwyczaj pragmatyczne. Węże łatwo dostrzegają rozwiązanie problemów, których inni nawet nie zauważą. Rozumne z natury, lubią zgłębiać tajniki życia i są pomysłowe, choć nie przykładają się do pracy.


Wijący się Wąż porusza się z lekkością i gracją. Jest powolny, szykowny i z natury bystry.


CHARAKTERYSTYKA WĘŻA

      Węże są nieustannie ciekawe świata i z lubością drążą sprawy tajemnicze i wiedzę ezoteryczną. Niewiarygodnie dobrze zorganizowane, znajdują zawsze szybki i skuteczny sposób na rozwiązanie różnych problemów. Z pozoru nie wkładają najmniejszego wysiłku w to, co udaje im się osiągać. Jedną z ich najważniejszych zalet jest to, ze zawsze doprowadzają do końca to, co wcześniej zaczęły.


MIŁOŚĆ, SEKS, ZWIĄZKI Z INNYMI

      Jako osoby zmysłowe Węże czerpią radość ze swoich związków. Seks jest ich namiętnością, zwłaszcza w jego ciemniejszych aspektach, co może być postrzegane jako skrajność. Są często zimnymi kochankami, z uwagi na wrodzoną powściągliwość i nieprzystępność, które mogą sprawiać wrażenie arogancji. Nie chodzi tu jednak o arogancję, lecz fakt, że umysł Węża zaprzątnięty jest stale myślami. Namiętne i bardzo uczuciowe, Węże przeżywają wszystko głęboko i drobiazgowo analizują. Niekiedy w sposób przykry dla bliskiej osoby stają się nazbyt egzaltowane. Lubią flirtować; bywają też niewierne, co nie wynika z braku uczuć dla partnera - po prostu czasami chcą się przekonać, czy nadal działa ich magiczny urok.


INTERESY, PRZYJACIELE I DZIECI

      Osoby urodzone w roku Węża mają predyspozycje do prac badawczych, nauk i wynalazczości. Są dobrymi naukowcami, filozofami i wykładowcami. Potrafią pozyskać licznych przyjaciół, gdyż lubią wysłuchiwać ich zwierzeń i sekretów - są wspaniałymi słuchaczami. Jako rodzice, Węże są mało przekonujący, gdyż nie umieją skupić się na błahych potrzebach dzieci. Mogą jednak łatwo zachęcić własne latorośle do kształcenia się i wpajają im zamiłowanie do książek. Ogólnie zasługują na dobrą notę w roli rodziców, chociaż niekiedy są trochę nieobecni duchem i nieprzystępni.


 LATA WĘŻACHARAKTERYSTYKAKARIERA
1905-1917

1929-1941

1953-1965

1977-1989
Tajemniczy

Wyrafinowany

Praktyczny

Pobłażliwy
Profesor

Astrolog

Psycholog

Dekorator wnętrz
ŻYWIOŁ:
Ogień
2001-2013

2025-2037
Mądry

Zorganizowany
Kadrowiec

Filozof

Wąż Woda

      Ten szczery Wąż odznacza się prawością i silnie rozwiniętym poczuciem sprawiedliwości i honoru. Umie rozpatrywać problemy innych z różnych punktów widzenia, dzięki czemu uchodzi za dobrego doradcę i arbitra.


Wąż Drewno

      Wąż spod znaku Drewna, pełen wyobraźni i kreatywny jest, często pisarzem o dużym wyczuciu zmysłu estetycznego i finezji. Niekiedy może wydawać się leniwy, ma też skłonność do folgowania własnym słabostkom.


Wąż Ogień

      Ten typ Węża ma niewyczerpane pokłady energii, lecz mniejsze inklinacje filozoficzne niż reszta wężowej rodziny. Sprawdza się dobrze w życiu publicznym, dzięki bardziej przyziemnemu poczuciu rzeczywistości.


Wąż Ziemia

      Wąż o przyjaznym i zgodnym charakterze oraz wielkim zamiłowaniu do kultury i funkcji społecznych. W towarzystwie wyróżnia się dużym urokiem osobistym i wyrafinowaniem. Niekiedy bywa zdumiewająco ogólnikowy i zapominalski.


Wąż Metal

      Silny i perfekcyjny Wąż, poważny i zdolny do ciężkiej pracy, o nadzwyczaj bystrym umyśle. Przestrzega niezmiennie zasad moralności i uczciwości, nawet jeśli graniczy to z fanatyzmem.


Węże z wpływami Drewna cechuje naturalne poczucie piękna i finezji.

Nieprzeciętnie dynamiczny Wąż Ogień może rozpalić wyobraźnię innych.


Wąż - Tabela wzajemnej zgodności

PARTNER WĘŻA:
SzczurWąż uwielbia sekrety i tajemnice, co wzbudzać będzie podejrzenia i zazdrość Szczura. Nie byłaby to dobra kombinacja.
WółZwiązek zgodny, długotrwały i stabilny. Wąż dobrze rozumie naturę Wołu i będzie go zachęcał do pewnej lekkości w życiu; ten ostatni doda mu w zamian nieco stałości.
TygrysW oczach Węża Tygrys jest nadmiernie uczuciowy, Wąż z kolei, z jego tajemniczymi manewrami, nie wzbudza zaufania Tygrysa. Od początku należy się liczyć z katastrofalnym zakończeniem.
ZającZając ma z Wężem wiele wspólnego i tworzy z nim naturalną parę. Mimo to nie należy się spodziewać szału namiętności.
SmokZwiązek mistyczny. Jako gady Wąż i Smok dobrze się rozumieją. Taka konfiguracja zapowiada zgodną przyszłość.
WążRazem z Wężem jest im dobrze, lecz powinni uważać na romantyczne uczucia, gdyż są bardzo zazdrośni.
KońDobre połączenie. Co prawda mogą być iskrzenia, ale dopóki jedna strona wie, co porabia druga, ich wspólnota nie jest zagrożona.
KozaTa konfiguracja ma szansę jedynie w wyjątkowych okolicznościach. Bardziej prawdopodobne, że skończy się to wzajemną obojętnością, gdyż każde będzie realizować własne zamierzenia.
MałpaOba znaki cechuje wzajemność i zazdrość. Tak naprawdę żadne nie potrafi zrozumieć potrzeb drugiej strony. Ten układ jest z góry skazany na porażkę.
KogutPomimo wielu różnic mogą tworzyć wspólną więź. Ich tarcia i spory mają charakter marginalny.
PiesPies darzy zaufaniem Węża, co temu idealnie odpowiada. Konfiguracja rzadko spotykana, ale dająca gwarancję sukcesu.
ŚwiniaTych dwoje nigdy nie utworzy zgranej pary, nigdy też żadne z nich nie zrozumie punktu widzenia partnera.