Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Kogut

      Koguty lubią się popisywać. To ludzie ekstrawaganccy, kolorowi, o nietuzinkowej osobowości, nastawieni przyjaźnie do świata, bardzo komunikatywni i pełni entuzjazmu. Cenią sobie niezależność, chociaż są oddani własnej rodzinie. Chętnie obracają się w towarzystwie, bezustannie zabawiając innych różnymi anegdotami, które w większości dotyczą ich własnego męstwa i sprawności. Koguty są dużo bardziej wrażliwe, niż można by przypuszczać, a wszelka krytyka może je zranić do żywego.


Mimo swej niepospolitości i widocznej pewności siebie Kogut czuje się w głębi serca niepewny i zagubiony.


CHARAKTERYSTYKA KOGUTA

      Koguty przywiązują wielką wagę do spraw edukacji, dużo czytają i uczą się samodzielnie. Ich wiedza jest często większa, niż nam się wydaje, chociaż nie sprawiają wrażenia nazbyt rozgarniętych. Potrafią udawać głupka, kiedy uważają to za potrzebne - jest to swoista forma zwracania na siebie uwagi.


MIŁOŚĆ, SEKS, ZWIĄZKI Z INNYMI

      Miłość jest dla Kogutów sprawą poważną i kiedy dobierają partnera, chcą z nim zostać długo - cale życie. Takie podejście nie przeszkadza im jednak w niedochowywaniu wierności, chociaż wymagają tego od drugiej strony. Dramatyczni i podniecający kochankowie, o niewyczerpanej wprost energii seksualnej, nie zawsze odznaczają się erotyczną wyobraźnią. Oczekują bardzo wiele od swych partnerów i niekiedy trudno z Kogutami wytrzymać, zwłaszcza że niezbyt hojnie rewanżują się za to, co sami otrzymali.


INTERESY, PRZYJACIELE I DZIECI

      Osoby spod znaku Koguta lubią otaczać się ludźmi, ale choć mają mnóstwo znajomych, nigdy nie otwierają się na tyle, by zawrzeć trwałe przyjaźnie. Koguty uwielbiają dzieci i potrafią poświęcać im dużo uwagi, nie przerywając przy tym własnej ciężkiej pracy, co jest prawdziwą rzadkością. Dzięki wielkiej umiejętności pracy bez wytchnienia mają wysokie notowania u swych szefów. Lubią wszelkie wyzwania i nawet wtedy, gdy wybierają zawód nie odpowiadający z pozoru ich predyspozycjom, będą z uporem realizować postawione przed nimi zadania, aż do odniesienia końcowego sukcesu.


 LATA KOGUTACHARAKTERYSTYKAKARIERA
1909-1921

1933-1945

1957-1969
Opiekuńczy

Uczciwy

Ekstrawagancki
Inżynier

Kosmetyk

Chirurg
ŻYWIOŁ:
Metal
1981-1993

2005-2017

2029-2041
Zabawny

Wrażliwy

Hałaśliwy
Dyrektor firmy

Fryzjer

Public Relations

Kogut Woda

      Wyjątek wśród Kogutów: zdolny do pracy w zespole, a przy tym sympatyczny troskliwy, przejmujący się losem świata. Życzliwy, uprzejmy i spokojny.


Kogut Drewno

      Pełen entuzjazmu, silnie ekstrawertyczny potrafi być bardzo kreatywny. Jego skłonność do nadmiernie intensywnego życia może prowadzić do przesady we wszystkim, czego się ima.


Kogut Ogień

      Dramatyczny i ekstrawagancki, może osiągnąć wielkie sukcesy, pod warunkiem okiełznania skłonności do agresji. Ma rzadki dar przewidywania przyszłości i dostosowywania do tego swych planów. Może to być dla niego trochę nieostrożne, gdy nabierze przekonania o swej nieomylności.


Kogut Ziemia

      Kogut "ziemski" jest bardzo stanowczy, bezceremonialny i małomówny. Przez innych raczej nielubiany ze względu na wygłaszane poglądy, choć najczęściej słuszne. Do swoich obowiązków podchodzi odpowiedzialnie, i potrafi być bardzo ambitny.


Kogut Metal

      Ten typ Koguta hołduje wysokim standardom etycznym, nie znosi głupców i oczekuje od innych, że będą podzielać jego ideały. Jest raczej mało elastyczny, co może przyczynić mu cierpień. Powinien więcej wypoczywać i wykorzystywać chwile, kiedy potrzebują odrobiny samotności.


Kogut pod wpływami Metalu szuka od czasu do czasu odosobnienia, aby spokoju oddać się medytacji.

Koguty potrafią poświęcać dzieciom wiele uwagi, nie przerywając własnej ciężkiej pracy.


Kogut - Tabela wzajemnej zgodności

PARTNER KOGUTA:
SzczurObu partnerów cechuje chęć dominacji, toteż nie ma widoków na wspólną przyszłość. Chcąc być górą, nikt tu nie będzie interesował się problemami drugiej strony.
WółKogut wprawia sprawy w ruch, natomiast Wół potrafi je wnikliwie ocenić. Dobre rokowania na trwały związek.
TygrysWbrew pozornej niezgodności, kłótniom, swarom i wzajemnej krytyce, ta konfiguracja zapowiada się jednak obiecująco.
ZającSztywna drętwość Zająca będzie doprowadzać do pasji Koguta; ten z kolei zrazi swego partnera arogancją. Brak widoków na wspólną przyszłość.
SmokZwiązek pełen dramatyzmu, ale udany. Kogut i Smok to osobowości nietuzinkowe, na tyle jednak zróżnicowane, by ich partnerstwo okazało się ciekawe.
WążPomimo wielu różnic mogą stworzyć wspólną więź. Ich tarcia i spory mają charakter marginalny.
KońKoń nie cierpi kłótni i sprzeczek, Kogut natomiast za nimi przepada. Tych dwoje nigdy nie nauczy się żyć zgodnie.
KozaKogut nigdy nie pozwoli Kozie na chwilę odpoczynku, natomiast Kozę zawsze będzie drażnić ekstrawagancja Koguta.
MałpaMając wspólne zainteresowania, mogą być długo razem, ale spoiwem tego związku nie będzie prawdziwa miłość.
KogutDwa koguty będą się nawzajem krytykować i nieustannie spierać, chociaż może też dojść do zgody. Oceniając ogólnie, niezbyt realna kombinacja.
PiesPies prawdopodobnie znuży się czekaniem, aż opadną wzburzone emocje Koguta. Ten z kolei będzie się irytował, widząc świętą cierpliwość swego partnera. Trudno to skojarzenie uznać za dobre.
ŚwiniaMimo pewnych różnic ta dwójka może się zaprzyjaźnić, mając wspólne zainteresowania, a ich partnerskie stosunki, chociaż bez porywów namiętności, mogą okazać się bardzo ciekawe.