Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Wół

      Wół, łagodny olbrzym świata zwierząt, odznacza się cierpliwością, dobrym charakterem i poczuciem odpowiedzialności, oczekując tego samego od innych. Ludzie często nie rozumieją Wolu, który czerpie dużą satysfakcję z właściwego załatwiania spraw - chociaż czyniąc to na swój sposób. Osoby spod tego znaku popadają czasami w rutynę. Lubią wstawać bardzo wcześnie i wcześnie brać się do pracy, są staranni, schludni i dobrze ułożeni.


Wszystkie Woły wiedzą, co znaczy ciężka i wyczerpująca praca. Jednak Wół Ziemia potrafi zaharować się na śmierć.


CHARAKTERYSTYKA WOŁU

      Wól ma zdecydowany charakter, niewyczerpaną energię i niezwykłą zdolność do ciężkiej pracy. Jest całkowicie wiarygodny, a jako przyjaciel zawsze będzie przy tobie. Potrafi być cierpliwy, konsekwentny i sumienny, niekiedy może sprawiać wrażenie osoby nudnawej i wymagającej ożywiającego bodźca. W życiu czuje się szczęśliwy, miewa mało zmartwień, choć czasami nachodzą go irracjonalne lęki. Aby uniknąć grzebania się we własnych przeżyciach, potrzebuje dużo wysiłku i ruchu na świeżym powietrzu. Wół lubi być doceniany i domaga się poważnego traktowania jego porad. To klasyczny przykład osoby wrażliwej, spokojnej i konserwatywnej, szanującej "staromodne" cnoty i praktycznie pozbawionej przywar.


MIŁOŚĆ, SEKS, ZWIĄZKI Z INNYMI

      Wół nieufnie podchodzi do sfery uczuć i egzaltacji, starając się za wszelką cenę uniknąć zakochania. Kiedy jednak stanie się to faktem, będzie to miłość na cale życie. Nie oczekujmy jednak od "wolego" kochanka wybuchu romantyzmu - jest na to zbyt przyziemny, traktując seks i erotykę jako fizjologiczną potrzebę, nic ponadto.


INTERESY, PRZYJACIELE I DZIECI

      W interesach Wól wykazuje bezwzględność i skuteczność, przedkłada w pracy zadania konkretne, nie cierpi marnotrawienia czasu, energii i pieniędzy. Osoby urodzone w roku Wolu są dobrymi rodzicami, o niewyczerpanej cierpliwości i dobroci. Otacza ich spora gromada przyjaciół, którzy mogą być pewni, że nie zawiodą się na Wołach w trudnej chwili. Wół jest uosobieniem stałości, stąd też zarówno jego dzieci, partnerzy w interesach czy przyjaciele mogą na nim polegać w każdych okolicznościach.


 LATA WOŁUCHARAKTERYSTYKAKARIERA
1901-1913

1925-1937

1949-1961
Solidny, niezawodny

Świadomy celu

Cierpliwy
Ogrodnik

Sędzia

Nauczyciel
ŻYWIOŁ:
Woda
1973-1985

1997-2009

2021-2033
Sumienny

Zdecydowany

Wierny
Zarządca majątkowy

Szef kuchni

Oficer policji

Wół Woda

      Ten Wól jest dyplomatą i wie, jak słuchać; jest też dobrym doradcą. Kiedy ktoś poprosi, nigdy nie odmówi swej rady, a zwykle są to rady dobre i mądre, zwłaszcza gdy dotyczą spraw serca i uczuć.


Wół Drewno

      Obdarzony dużym poczuciem humoru, ten roześmiany typ Wołu bywa bardzo cięty. Umie lepiej od pozostałych przystosowywać się do zmian, gdyż tkwi w nim potrzeba próbowania nowych rzeczy. On sam również odznacza się zmiennym usposobieniem.


Wół Ogień

      Potrafi być nieprzewidywalny i niebezpieczny. Dopiero kiedy zajmie się pracą, Wół Ogień staje się delikatny. Jednak w chwilach nudy lub zniecierpliwienia jest nadzwyczaj kapryśny i niekonsekwentny.


Wół Ziemia

      Woły z dominującym wpływem Ziemi są osobami pomysłowymi i solidnymi. Dobrze sprawdzają się w pracach naukowych i badawczych. Nie lubią podejmować ryzyka, działają ostrożnie i metodycznie. Dzięki własnej, wytężonej pracy i inwencji potrafią dojść do ogromnego bogactwa.


Wół Metal

      Cechują go wybitne zdolności organizacyjne i duża powaga, co predestynuje te osoby do stanowisk menedżerskich lub pisania świetnych książek o biznesie. Kiedy Wól Metal udziela porad, warto go słuchać, bo wie, o czym mówi.


Szukając kogoś, kto ze współczuciem wysłucha naszych żalów, wybierzmy kombinację Wołu z Wodą.

Wół przykłada się do tego, co robi; potrafi harować i jest metodyczny.


Szczur - Tabela wzajemnej zgodności

PARTNER WOŁU:
SzczurUkład bardzo zrównoważony i harmonijny. Wół jest dobrym słuchaczem a Szczur doskonale zabawi jego i siebie.
WółŻadne z tych dwojga nie będzie miało nic do powiedzenia i oboje będą cierpieć w milczeniu. Stanowczo nie jest to dobrana para.
TygrysJeżeli Tygrys nie pozwoli, by Wół dominował i ustalał reguły gry w ich związku, nie ma szans na udane partnerstwo. Ponieważ Tygrysy łatwo nie ustępują, należy się spodziewać ostrego iskrzenia.
ZającWrodzony optymizm Zająca nie zawsze odpowiada Wołu, który jest pesymistą z natury. Wyjątkowo niedobrana konfiguracja.
SmokKombinacja pełna dużych możliwości. Wół potrafi okiełznać porywczość Smoka, a jeżeli obojgu uda się współpraca w zespole, praktycznie będą w stanie zdobyć wszystko.
WążZwiązek zgodny, długotrwały i stabilny. Wąż dobrze rozumie naturę Wołu i będzie go zachęcał do pewnej lekkości w życiu, ten ostatni doda mu w zamian nieco stałości.
KońNie jest to dobra kombinacja. Wół jest skrupulatny i metodyczny, natomiast Koń raczej impulsywny i pochopny. Będą się nawzajem doprowadzać do szewskiej pasji.
KozaTych dwoje w niczym się ze sobą nie zgadza. Wół będzie często zgorszony widoczną amoralnością Kozy.
MałpaMałpa nieustannie dąży do zmian, których Wół nie cierpi. W żadnych okolicznościach ta konfiguracja się nie sprawdzi.
KogutKogut wprawia sprawy w ruch, natomiast Wół potrafi je wnikliwie ocenić. Dobre rokowania na trwały związek.
PiesJeżeli oboje partnerzy dążą do tych samych celów, ich układ może być zgodny, lecz bardziej w odniesieniu do interesów niż uczuć.
ŚwiniaWół nigdy nie zaakceptuje lekkiej ręki Świni do wydawania pieniędzy, ta zaś będzie go uważać za nudziarza. Brak widoków na wspólną przyszłość.