Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Tygrys

      Pochopny, impulsywny i dynamiczny, Tygrys nie potrafi usiedzieć spokojnie na miejscu, i garnie się do podejmowania mrożącego krew w żyłach ryzyka. Kto szuka w życiu bohatera, dla tego Tygrys będzie idealnym kandydatem. Tygrysy zwykle biorą w obronę słabszych i walczą z każdą formą niesprawiedliwości. Są niezwykle urokliwi i przekonujący. To urodzeni przywódcy, jednak nie ze względu na szczególne predyspozycje, lecz umiejętność pociągania innych za sobą i to niezależnie od wytyczonego celu.


Tygrys pod wpływami Metalu potrafi dobrze chronić siebie - umie być bezwzględny i nie da pokrzyżować sobie planów, choć wgłębi serca jest małym kociakiem.


CHARAKTERYSTYKA TYGRYSA

      Tygrys należy do najbardziej upartych postaci w Zodiaku chińskim. Jeśli coś go zniechęci, to na krótko, gdyż po pewnym czasie wraca do punktu wyjścia. Nie można powiedzieć, że Tygrysy są niewrażliwe; potrzeba im duchowego wsparcia, gdyż z natury są niepewne i czują się niekochane.


MIŁOŚĆ, SEKS, ZWIĄZKI Z INNYMI

      Tygrysy posiadają niewyczerpane wprost pokłady życiowej energii i wyobraźni, stąd też prędzej czy później doprowadzą do wyczerpania każdego partnera uczuciowego. Prowadzą rozwiązły tryb życia i wykazują całkowity brak zasad moralnych, nie mają też żadnych skrupułów, by poszukać sobie nowego obiektu adoracji, gdy obecny nieco się opatrzy. Są wielkimi romantykami, z tej tez przyczyny zakochują się równie łatwo, co często. Bardzo przeżywają wszelkie rozstania, nawet jeśli sami się do nich przyczynili. Tygrys w miłości może okazać się łobuzem albo też prawdziwym ideałem, nigdy nie będziesz tego wiedzieć, dopóki nie będzie za późno.


INTERESY, PRZYJACIELE I DZIECI

      Tygrysy są z reguły samotnikami, ich przyjaciół można zliczyć na palcach jednej ręki, ale są to przyjaźnie do grobowej deski. Stanowią tez dobry materiał na rodziców, lecz nie ze względu na dobry przykład, jaki dają - wynika to z faktu, ze dzieci je uwielbiają, Tygrysy są bowiem osobowościami ekscytującymi i charyzmatycznymi. Potrafią być bardzo surowe i wymagające, ponadto bardzo dużo oczekują od swego potomstwa. Osoby urodzone w roku Tygrysa są w biznesie awanturniczymi, a jednocześnie nowatorskimi spekulantami. Z wielkim entuzjazmem i energią podejmują nowe projekty, nie cierpią jednak rutyny i szybko się nużą.


 LATA TYGRYSACHARAKTERYSTYKAKARIERA
1902-1914

1926-1938

1950-1962
Odważny

Namiętny

Bohaterski
Gwiazda filmowa

Oficer Wojska

Pisarz
ŻYWIOŁ:
Drewno
1974-1986

1998-2010

2022-2034
Wysportowany

Lekkomyślny

Pochopny
Sportowiec

Polityk

Restaurator

Tygrys Woda

      Mając znacznie bardziej rozwinięte poczucie odpowiedzialności niż większość bliźnich, ten spokojny z natury Tygrys często może być stawiany za wzór; jest uczciwy i sprawiedliwy. Bywa nieco pompatyczny i pewny siebie.


Tygrys Drewno

      Jest prawdziwą duszą towarzystwa, pełen błyskotliwych i zabawnych pomysłów - jednak to tylko jego maska. W duszy czuje się niezbyt pewnie i przez większość życia nie potrafi znaleźć odwzajemnionej miłości.


Tygrys Ogień

      To najszybszy i najbardziej zapalczywy ze wszystkich Tygrysów. Pędzi wszędzie, jak do pożaru, który zresztą może ogarnąć go wewnętrznie. Powinien nauczyć się żyć wolniej i wypoczywać, inaczej szybko się wypali.


Tygrys Ziemia

      Ten typ Tygrysa odznacza się nadzwyczajnym gustem, jest nastawiony na zaspokajanie własnych zachcianek. Docenia wysoką jakość i lubi wszelkie życiowe przyjemności. Przepada za dobrym jadłem i wybornymi winami.


Tygrys Metal

      Ten ryczący Tygrys jest najbardziej zadufanym z kotów. Rozpiera go ambicja, toteż bezwzględnie dąży do osiągnięcia kariery. Lepiej nie stawać mu na drodze i nigdy nie inwestować w jego projekty. Nie wie on, co znaczy "dyplomacja" - w jego słowniku taki wyraz nie istnieje.


Tygrys pod wpływami Ziemi jest wyrafinowany, ma dobry gust i umie się skupić na zaspokajaniu własnych potrzeb i zachcianek.

Dzieci uwielbiają Tygrysy, które jako rodzice obdarzają cale swe potomstwo wielką miłością.


Tygrys - Tabela wzajemnej zgodności

PARTNER TYGRYSA:
SzczurŻadne z tych dwojga nie potrafi godzić się na kompromisy, toteż ta kombinacja będzie iskrzyć przy lada okazji, a wzajemne stosunki Tygrysa ze Szczurem będą burzliwe.
WółJeżeli Tygrys nie pozwoli, by Wół dominował i ustalał reguły gry w ich związku, nie ma szans na udane partnerstwo. Ponieważ Tygrysy łatwo nie ustępują, należy się spodziewać częstych zgrzytów.
TygrysSą nadzieje na gorący związek, pełen namiętności i nieokiełznanego pożądania. Ci dwoje będą walczyć i godzić się ze sobą, śmiać się i kochać - bez końca.
ZającZając stanowi łatwą zdobycz dla Tygrysa, chyba że nauczy się szybko reagować i trzymać z dala od kłopotów. Nie jest to konfiguracja optymalna pod względem astrologicznym, może jednak zadziałać.
SmokTen układ partnerski zapowiada radość i fascynację. Ponadto wiele dramatyzmu i niestabilności. Niezwykle dynamiczna i naładowana uczuciami para, która potrafi "ruszyć z posad bryłę świata".
WążW oczach Węża Tygrys jest nadmiernie uczuciowy, z kolei Wąż z jego tajemniczymi manewrami nie wzbudza zaufania Tygrysa. Od samego początku należy się liczyć z katastrofalnym zakończeniem.
KońDobra kombinacja astrologiczna. Tygrys będzie szanował lojalność Konia, ten zaś ulegnie fascynacji "tygrysią" impulsywnością.
KozaTa para może się okazać dobraną w łóżku, ale poza tym niewiele będzie ich łączyć. Zdecydowanie odradzana konfiguracja przy podejmowaniu wspólnych interesów.
MałpaPodobnie jak Tygrys, Małpa nie będzie skłonna do kompromisów, co źle rokuje ewentualnemu związkowi. Mając problemy z własnym ego, żadna strona nie potrafi zrozumieć drugiej.
KogutWbrew pozornej niezgodności, kłótniom, swarom i wzajemnej krytyce, ta konfiguracja zapowiada się jednak obiecująco.
PiesPies jest wystarczająco mądry, aby właściwie postępować z Tygrysem, dzięki temu wiążąc się w parę, mają przed sobą długą i udaną przyszłość.
ŚwiniaKiedy w tym układzie sprawy przybiorą zły obrót, obie strony będą nawzajem się oskarżać. Kiepskie rokowania dla kojarzącego ich swata.