Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Koń

      Przyjacielskie i komunikatywne Konie dają z siebie bardzo wiele, lecz nie potrafią się powstrzymać od plotek. Są życzliwe, hojne, pomocne i cieszą się ogólną sympatią. W stosunkach z innymi cenią otwartość i uczciwość. Z natury bardzo czarujące, niekiedy aż do przesady. Czasami też bywają trochę nieodpowiedzialne i beztroskie. Dopóki Konie znajdują się w centrum uwagi, wszystko jest w porządku; w przeciwnym wypadku robią się nadąsane i okazują znużenie.


Koń jest zawsze wesoły i ma dobre intencje, aczkolwiek nie zawsze potrafi rozeznać, co czują inni.


CHARAKTERYSTYKA KONIA

      Koń unika wszystkiego, co jest wywrotowe bądź podejrzane. Nie będąc zbyt lotnym, woli mówić otwarcie, niż bawić się w podteksty. Nie znaczy to, ze Konie są gruboskórne; po prostu nie są wyczulone na subtelności i niuanse. Nie mają też wyrobionego poczucia taktu czy dyskrecji i mogą być trochę hałaśliwe w towarzystwie, są to jednak ludzie o złotych sercach, szczerze życzliwi.


MIŁOŚĆ, SEKS, ZWIĄZKI Z INNYMI

      Szczęśliwy Koń to zakochany Koń - i zwykle osoby spod tego znaku uważają się za szczęśliwców. Wprost kochają być zakochanymi. Romantyczni i urokliwi są wielkimi mięczakami. W miłości potrafią jednak okazywać niecierpliwość i mają skłonność do popędzania biegu spraw. Uchodzą za ekscytujących kochanków, lecz tez szybko się nudzą, jeśli zanika magia i romantyzm uczucia. Uwielbiają wszelkie aspekty miłości fizycznej i są pod tym względem niezwykle aktywni i sprawni.


INTERESY, PRZYJACIELE I DZIECI

      Konie i pieniądze nigdy nie chodzą w parze. Osoby urodzone w roku Konia są beztroskie, nie myślą wcale o przyszłości i nie mają nawyku do gromadzenia oszczędności. Z natury kreatywne i utalentowane, nie garną się do prozaicznego biznesu i robienia pieniędzy. Lubią towarzystwo i cieszą się popularnością, zwłaszcza wśród innych Koni; mają wielu przyjaciół, na dobre i na złe. Jako rodzice mogą się doskonale sprawdzać, dopóki przebywają na wolnym powietrzu lub w miejscu, gdzie nie można nic stłuc. Konie są zawsze niezdarne, a ich hałaśliwość może wpływać deprymująco na dzieci.


 LATA KONIACHARAKTERYSTYKAKARIERA
1906-1918

1930-1942

1954-1966

1978-1990
Ciężko pracujący

Przyjazny

Wielkoduszny

Gadatliwy
Reporter

Wynalazca

Technik

Komik
ŻYWIOŁ:
Ogień
2002-2014

2026-2038
Wesoły

Hałaśliwy
Kiper

Kierowca wyścigowy

Koń Woda

      Koń pod wpływem Wody ma prawdziwie artystyczną naturę, jest bardzo komunikatywny i dowcipny, o niespotykanym wprost poczuciu humoru. Mimo osobistego uroku, potrafi być nieco natrętny i mało delikatny.


Koń Drewno

      Spokojniejszy i bardziej powściągliwy niż typ opisany powyżej, Koń Drewno jest nieco łatwowierny i stanowi obiekt kpin i zaczepek. Nie traci jednak pogody ducha i rzadko popada w przygnębienie.


Koń Ogień

      W chińskim horoskopie "ognisty rumak" oznacza osobę wzbudzającą strach albo cieszącą się ogromną sławą. Osiąga niewiarygodne szczyty albo opada na samo dno, Koń pod wpływami Ognia pojawia się raz na 60 lat i następny urodzi się dopiero w roku 2026.


Koń Ziemia

      Ten typ Konia jest stabilny i konwencjonalny, o tradycyjnych poglądach i surowych zasadach moralnych. Bywa też pompatyczny, a przy tym zwraca uwagę na szczegóły i uchodzi za osobę dość dobrze zorganizowaną.


Koń Metal

      Zawziętość, łatwe popadanie w nudę, potrzeba nieustannej ekscytacji i namiętności - to typowe cechy "metalowego" Konia. W końskiej rodzinie jest prawdziwym donjuanem, szukającym wciąż nowych kochanków i wielbicieli.


Hałaśliwy Koń lubi wesołe przepychanki i potrafi dobrze opiekować się dziećmi.

Koń z wpływami Wody jest bardzo komunikatywny i ma liczną gromadę przyjaciół.


Koń - Tabela wzajemnej zgodności

PARTNER KONIA:
SzczurŻadna ze stron nie dojdzie do słowa, chyba że obie nauczą się słuchać, a wtedy ich układ ma szansę powodzenia.
WółNie jest to dobra kombinacja. Wół jest skrupulatny i metodyczny, natomiast Koń raczej impulsywny i pochopny. Będą nawzajem doprowadzać się do szewskiej pasji.
TygrysDobra kombinacja astrologiczna. Tygrys będzie szanował lojalność Konia, ten zaś ulegnie fascynacji "tygrysią" impulsywnością.
ZającNiezbyt korzystna konstelacja. Koń jest nazbyt impulsywny, Zając zanadto flegmatyczny, razem będą tylko drażnić się wzajemnie.
SmokTych dwoje potrafi się ze sobą dobrze bawić, a jednocześnie kłócić się i spierać. Bardzo interesująca para.
WążDobre połączenie. Co prawda mogą być iskrzenia, ale dopóki jedna strona wie, co porabia druga, ich wspólnota nie jest zagrożona.
KońPara niedobrana pod względem uczuciowym, ale mogąca działać w dużej komitywie. Oboje cenią wolność i ufają sobie nawzajem.
KozaW tym związku partnerzy mogą się wiele nauczyć od siebie, a jednocześnie wiele sobie dać. Dobrana para.
MałpaPo wstępnej fazie docierania się i walki o pozycję, Małpa z Koniem mogą utworzyć długotrwały i zgodny związek.
KogutKoń nie cierpi kłótni i sprzeczek, Kogut natomiast za nimi przepada. Tych dwoje nigdy nie nauczy się żyć zgodnie.
PiesWspaniałe partnerstwo - niezależnie od okoliczności. Jedno i drugie rozumie się prawie telepatycznie.
ŚwiniaDzięki popularności Konia rosnąć będzie społeczna pozycja Świni, co zresztą ta potrafi docenić. Dobre połączenie.