Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Smok

      Potężny, bystry i śmiały Smok stanowi uosobienie życiowego szczęścia. Osoby spod tego znaku są wspaniałe i mityczne, pewne siebie i czarujące. Potrafią być próżne i aroganckie, jednak trudno się oprzeć ich urokowi. Bywają też kapryśne i niekonsekwentne; choć uwielbiają nowości, szybko się nimi nużą. Zazwyczaj Smoki są niesłychanie energiczne, pełne życia i radości. Lubią być otaczane plejadą przyjaciół, adoratorów, pochlebców i kochanków.


Czarujący Smok lubi zawsze być w centrum uwagi.


CHARAKTERYSTYKA SMOKA

      Smoki to istoty błyskotliwe, lecz pretensjonalne, chętnie pokazujące się w nowych strojach. Mają niewyczerpane pokłady życiowego entuzjazmu i dobroci, i na ogół są przyjaźnie nastawione do innych. Lepiej jednak im się nie narazić, gdyż rezultat ich gniewu może być bolesny - Smoki naprawdę zieją ogniem.


MIŁOŚĆ, SEKS, ZWIĄZKI Z INNYMI

      Osoby urodzone w roku Smoka potrzebują więcej kochanków, niż można sobie wyobrazić. Bardzo szybko się nudzą, dlatego ten, kto zakocha się w Smoku, powinien wiedzieć, że będzie to krótka miłość. Jedynym partnerem mającym pewne szanse na dłuższy związek jest drugi Smok. Kiedy Smok zakocha się naprawdę - co zdarza się niezmiernie rzadko - obiekt jego uczuć będzie darzony uczuciem głębokim, zaborczym i pełnym zazdrości, które przytłacza intensywnością. Smoki lubią seks i to tak bardzo, że szybko wyczerpią każdego partnera, z wyjątkiem - rzecz jasna - osoby spod tego samego znaku.


INTERESY, PRZYJACIELE I DZIECI

      Smoki sprawdzają się w każdej dziedzinie, w której mogą być adorowane i podziwiane; jako osoby aktywne nadają się zwłaszcza na projektantów mody, impresariów i producentów. Są doskonali w kierowaniu wielkimi korporacjami, gorsi natomiast w pracy zespołowej, na rzecz innych. Otacza ich liczne grono przyjaciół. Nie mają złego nastawienia do dzieci, jednak wolą nie mieć własnych, gdyż nie potrafią znieść bałaganu i zamieszania wokół siebie. Cudze dzieci mogą przez chwilę potrzymać w ramionach, po czym z ulgą oddają je rodzicom.


 LATA SMOKACHARAKTERYSTYKAKARIERA
1904-1916

1928-1940

1952-1964
Odnoszący sukcesy

Niezależny

Pewny siebie
Dyrektor

Magnat

Gwiazda filmowa
ŻYWIOŁ:
Drewno
1976-1988

2000-2012

2024-2036/font>
Energiczny

Życzliwy

Pretensjonalny
Producent

Prezydent

Projektant mody

Smok Woda

      Osoba spod znaku "wodnego" Smoka, może być egocentrykiem - tylko ona wie, jak rozwiązać problemy świata, i nie potrafi zrozumieć, dlaczego nikt jej nie słucha.


Smok Drewno

      Ten piękny okaz Smoka to prawdziwa bestia, uwielbiana przez wszystkich, On określa styl w modzie, nadaje ton obyczajom. Jest przy tym powściągliwy, wyrafinowany, chłodny i szykowny.


Smok Ogień

      Bardziej wpływowy i błyskotliwy niż pozostałe typy Smoków, potrafi być bardzo zabawny i dowcipny. Choć jest dobroduszny z natury, łatwo go rozdrażnić.


Smok Ziemia

      Jedyny typ Smoka potrafiący pracować w zespole. Będąc pod wpływem Ziemi, jest też bardziej realistyczny i zna siebie lepiej niż reszta smoczej rodziny. Ma bardzo tradycyjne, konserwatywne poglądy.


Smok Metal

      Smok z cechami Metalu jest nieco teatralny, napuszony i zadufany. Bardzo zabawny w towarzystwie, ma barwną osobowość - to prawdziwy ekscentryk.


Osoby urodzone w roku Smoka lubią ubierać się z klasą i zadawać szyku.

Smok zdominowany przez żywioł Ziemi umie efektywnie pracować w zespole.


Smok - Tabela wzajemnej zgodności

PARTNER SMOKA:
SzczurZgodny układ, mimo widocznych różnic. Każdy partner będzie wspierał drugiego w jego zamierzeniach. Będzie też poświęcać mu tyle uwagi i troski, ile ten potrzebuje.
WółKombinacja pełna dużych możliwości. Wół jest w stanie okiełznać porywczość Smoka, a jeżeli uda im się współpraca w zespole, praktycznie będą mogli osiągnąć wszystko.
TygrysTen związek to wzajemna radość i fascynacja, z elementami dramatyzmu i niestabilności. Niezwykle dynamiczna para, zdolna "ruszyć z posad bryłę świata".
ZającZając potrafi uspokoić Smoka; wtedy mogą działać sprawnie razem, zwłaszcza jako partnerzy w interesach.
SmokJeżeli nauczą się współdziałać ze sobą (mało prawdopodobne), może im być dobrze. W przeciwnym razie czeka ich walka (bardziej prawdopodobne).
WążZwiązek mistyczny. Jako gady Wąż i Smok dobrze się rozumieją. Ta konfiguracja zapowiada zgodną przyszłość.
KońTych dwoje potrafi się ze sobą dobrze bawić, a jednocześnie kłócić się i spierać. Bardzo interesująca para.
KozaKozy mają pociąg do Smoków, lecz czują się zranione, jeśli są nie zauważane; taka obojętność jest bolesna.
MałpaBłyskotliwa kombinacja. Oboje partnerzy są mądrzy, wszechstronni i aktywni. Każde lubi żyć według własnych upodobań, razem tworzą wspaniały układ partnerski.
KogutZwiązek pełen dramatyzmu, ale udany. I Kogut i Smok to osobowości nietuzinkowe, na tyle jednak zróżnicowane, by ich partnerstwo okazało się ciekawe.
PiesKiepski pomysł. Osoby spod obu znaków wzajemnie się nie znoszą. Takie połączenie nie może się sprawdzić.
ŚwiniaSmok potrafi zainspirować Świnię i wtedy oboje mogą zmyślać niestworzone rzeczy. Świnia powinna jednak zachować pewną rezerwę, aby się nie zagalopować.