Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Zając

      Osoby urodzone w roku Zająca, o dużej intuicji, wrażliwe i kreatywne, chętnie troszczą się o innych. Są to samotne dusze, cierpiące za cały świat i usiłujące naprawiać krzywdy. Zafascynowane wiedzą tajemną, nieustannie poszukują wielkiej Prawdy. Stoicko spokojne, umiarkowane w poglądach, i zarazem wyrafinowane, lubią poznawać cudze sekrety, których zresztą dochowują. Stanowią dobry materiał na doradców i jasnowidzów. Są elokwentni, mają wyrobiony gust.


Rodzice z pod znaku Zająca są wyjątkowo spokojni, wyrozumiali i dobrzy.


CHARAKTERYSTYKA ZAJĄCA

      Zające lubią wyrażać własne emocje, lecz mogą się okazać niestałe, jeśli ktoś je skrzywdzi lub zrani. Mają silnie rozwinięte poczucie fair play. lecz wobec siebie często łamią reguły gry i mogą być postrzegane jako osoby aroganckie, wywyższające się. Zające odznaczają się głęboką intuicją; do rozwoju potrzebna jest im stabilna atmosfera.


MIŁOŚĆ, SEKS, ZWIĄZKI Z INNYMI

      Osoby spod znaku Zająca łatwo jest zranić, szczególnie w miłości, stąd tez nieufnie podchodzą do związków uczuciowych. Są czułymi, uważnymi kochankami; mają wyrobione poczucie dobra i romantyki. Potrafią zrozumieć problemy partnera i uwzględnić jego potrzeby w związku. Zające są z natury konserwatywne; z rezerwą podchodzą do kwestii obyczajów seksualnych, a nadmiar swobody w tej sferze budzi w nich duże napięcie i podejrzliwość.


INTERESY, PRZYJACIELE I DZIECI

      Ze względu na wrażliwą naturę i wrodzony dobry smak Zające będą się sprawdzać w każdej dziedzinie zawodowej, która wymaga użycia ich wyrafinowanego stylu. Nie cierpią działań rutynowych; najlepiej czują się, pracując samodzielnie. Mają wielu przyjaciół, lecz to oni właśnie są częstą przyczyną ich kiepskiego samopoczucia, gdyż nieliczni potrafią dorównać Zającowi pod względem standardu etycznego. Jako rodzice odznaczają się niezwykłym spokojem i wyrozumiałością. Nie najlepiej radzą sobie z dziećmi krnąbrnymi czy złośliwymi, stają się wtedy bardzo surowi. Potrafią zainspirować dzieci do ciężkiej pracy, a maluchy zwykle ich uwielbiają.


 LATA ZAJĄCACHARAKTERYSTYKAKARIERA
1903-1915

1927-1939

1951-1963
Intuicyjny

Wrażliwy

Troskliwy
Księgowy

Farmaceuta

Historyk
ŻYWIOŁ:
Drewno
1975-1987

1999-2011

2023-2035
Stylowy

Spokojny

Kreatywny
Kolekcjoner sztuki

Bibliotekarz

Dyplomata

Zając Woda

      Mając w dwójnasób silną intuicję i wrażliwość osoby urodzone w roku Zająca z żywiołem Wody biorą często na swoje barki kłopoty innych ludzi, nie zawsze mogąc udźwignąć ich ciężar. Podatny na irracjonalne lęki i obawy, Zając zamyka się w sobie. Potrzebuje wtedy bodźca, żeby się ożywić.


Zając Drewno

      To prawdziwy artysta, o ogromnej kreatywności. Osiąga sukces w każdej dziedzinie wymagającej wyrażenia własnych uczuć - w poezji, literaturze, malarstwie. Największy ryzykant wśród Zajęcy, uwielbia egzotyczne podróże.


ZającOgień

      Ma silnie rozwiniętą świadomość społeczną; potrafi bez wytchnienia działać na rzecz naprawy świata. Utalentowany, pełen ekspresji mówca polityczny jest chętnie słuchany przez ludzi i nie bez racji, gdyż wie, o czym mówi.


Zając Ziemia

      Zając pod wpływem Ziemi jest osobą poważną, staranną, i bardzo pracowitą. Najlepiej sprawdza się w pracy dla innych. Mając solidne zasady moralne, jest dobrym sędzią lub pracownikiem opieki socjalnej. Cechuje go wrażliwość, a przy tym pragmatyczne i realistycznie spojrzenie na świat: stawia sobie cele w zasięgu ręki.


Zając Metal

      To najmniej emocjonalny spośród Zajęcy, ale za to ambitny, obdarzony odwagą i wytrwałością; dzięki czemu może zajść wysoko w dziedzinach, które wymagają śmiałych wizji i zadań oraz pewności w ich realizacji.


Zając z dominującym wpływem Drzewa lubi kulturę, sztukę oraz podróże - pociąga go smak przygody i egzotyki.

Osoba spod znaku Zająca i Ziemi jest pracowita, sumienna i pilna.


Zając - Tabela wzajemnej zgodności

PARTNER ZAJĄCA:
SzczurSzczur wyżywa się, mogąc innych kontrolować, natomiast kreatywny i kierujący się intuicją Zając nie znosi jakiegokolwiek nadzoru. Nie rokuje to dobrze dla potencjalnego związku.
WółZając ma w sobie naturalny optymizm, który nie pasuje do pesymistycznej natury Wołu. Para zdecydowanie źle dobrana.
TygrysCi dwoje potrafią doskonale się porozumieć, co może doprowadzić do bardzo dobrego bądź też bardzo nieudanego związku. Gdy sprawy przybiorą zły obrót, z pewnością się rozstaną.
SmokZając potrafi uspokoić Smoka: mogą wtedy działać sprawnie razem, zwłaszcza jako partnerzy w interesach.
WążMają wiele wspólnego ze Szczurem i tworzą z nim naturalną parę. Mimo to nie należy się spodziewać szału namiętności.
KońKoń jest nazbyt impulsywny, Zając zanadto flegmatyczny - razem będą tylko drażnić się wzajemnie.
KozaDopóki wszystko układa się dobrze, dopóty układ partnerski jest harmonijny. Kiedy jednak coś zacznie się psuć, przestaną się wspierać i dodawać sobie otuchy.
MałpaOsobowości całkiem sobie obce, nie ma więc mowy o jakimkolwiek związku. Prawdę mówiąc, nic ich nie łączy.
KogutSztywna drętwość Zająca będzie doprowadzać do pasji Koguta; ten z kolei zrazi swego partnera arogancją. Brak widoków na wspólną przyszłość.
PiesŚwietne połączenie. Obie strony dobrze się rozumieją i szanują wzajemnie; ich partnerski układ będzie jaśniał pełnym blaskiem.
ŚwiniaZ niezrozumiałych powodów ci dwoje zawsze zgodnie działają w parze. Być może raz jeszcze potwierdza się tu stara zasada: o przyciągających się przeciwieństwach.