Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Małpa

      Małpa jest najbardziej żywiołowym znakiem Zodiaku, a jej cechy to dociekliwość, bystrość, energia i silne dążenie do rywalizacji. Ludzie urodzeni w roku Małpy potrafią świetnie manipulować innymi Dobrzy w roli przywódców - przynajmniej dopóty, dopóki ludzie nie przekonają się, że spełniają jedynie ich egoistyczne zachcianki. Małpy mają zawsze nowe pomysły i własne plany. Obdarzone bystrym umysłem, zwykle są nadzwyczaj cięte i lotne, co niekoniecznie znaczy, że są mądre.


Małpa jest osobą nieprzewidywalną, pełną nowych pomysłów i planów.


CHARAKTERYSTYKA MAŁPY

      Małpy to stworzenia społeczne, z pasją gromadzące wokół siebie tłumy ludzi. Odznaczają się dużą niezależnością charakteru, z natury są optymistami. Kusi je ryzyko i zawsze podejmują stojące przed nimi wyzwanie, lub przystąpią do rywalizacji. Są głośne i komunikatywne, nie opuszcza ich dobry humor i pewność siebie.


MIŁOŚĆ, SEKS, ZWIĄZKI Z INNYMI

      Małpy mają nienasycony apetyt, zarówno w odniesieniu do więzi uczuciowych, jak i seksu. Lubią smak nowych podbojów, a bycie zakochanym to dla nich czysta radość. W bliskim związku odkrywają swoje najlepsze strony. Jednak ich zainteresowanie, jeśli nie jest podsycane, szybko wygasa i, jak we wszystkich dziedzinach, zwracają się ku czemuś - lub komuś - innemu; potrzebna im bowiem nieustannie nowa inspiracja. Małpy nie uznają kodeksu moralnego, bez skrupułów wykorzystają każdą nadarzającą się okazję. Nie znoszą konfliktów w stosunkach z innymi i czmychają na pierwszy znak kłopotów.


INTERESY, PRZYJACIELE I DZIECI

      Małpy potrafią skupić wokół siebie liczną grupę przyjaciół, a małe dzieci poszłyby za nimi na koniec świata. Partnerzy w interesach rozstają się z nimi przy pierwszej próbie realizacji któregoś z ich szaleńczych projektów, a tych jest mnóstwo. Małpy z reguły chodzą bez pieniędzy. Często też i szybko zmieniają zawód, gdyż nienawidzą wszelkiej rutyny. Błyszczą w każdej profesji, w której mogą wykazać się inteligencją i talentami towarzyskimi oraz nie muszą zbyt ciężko pracować. Trzeba bowiem dodać, że z natury są leniwe.


 LATA MAŁPYCHARAKTERYSTYKAKARIERA
1908-1920

1932-1944

1956-1968
Bystry

Towarzyski

Dociekliwy
Dziennikarz

Nauczyciel

Przedsiębiorca
ŻYWIOŁ:
Metal
1980-1992

2004-2016

2028-2040
Energiczny

Manipulujący

Optymistyczny
Autor książek o turystyce

Terapeuta

Publicysta

Małpa Woda

      Nigdy nie zrozumiemy tej tajemniczej Małpy, pełnej skrywanych zamiarów. To postać z innej planety. Jest czuła, lecz zawsze utrzymuje dystans. Z natury lubi się zamartwiać i bierze sobie do serca wszelkie urazy i afronty.


Małpa Drewno

      Ta niezwykle pomysłowa Małpa ma zdolności artystyczne i kreatywne. Zasługuje na miano najbystrzejszej w "małpiej" rodzinie. Jest też najbardziej przyjazna i ujmująca i ma w sobie dużo wewnętrznego ciepła.


Małpa Ogień

      "Ogniste" Małpy są namiętnymi kochankami, o dużym dynamizmie i uroku, ale także bezwzględne. W miłości potrzebują więcej partnerów, niż można sobie wyobrazić. Choć to niebezpieczny styl bycia, Małpy nie potrafią mu się oprzeć.


Małpa Ziemia

      Bardziej harmonijna od pozostałych typów Małp, jest znakomitym negocjatorem. Obdarzona nadzwyczaj bystrym umysłem oraz wysublimowanym poczuciem humoru, który niekiedy graniczy z okrucieństwem. Potrafi zdumiewająco celnie, chociaż nie zawsze uprzejmie, parodiować bliźnich.


Małpa Metal

      Uwielbia ryzyko. Często popada w nałóg hazardu, a jednocześnie jako jedyna w małpiej rodzinie potrafi robić pieniądze. Bardzo niezależna, nienawidzi wszelkiego przymusu, łatwo też omija pułapki.


Pełna energii Małpa potrzebuje dużo stymulacji, i wręcz uwielbia smak ryzykownej przygody.

Małpa jest błyskotliwie inteligentna i potrafi zrobić z tego właściwy użytek. Stojąc mocno na ziemi, może się okazać skutecznym kupcem i sprzedawcą.


Małpa - Tabela wzajemnej zgodności

PARTNER MAŁPY:
SzczurTe dwie osobowości są do siebie podobne i mogą stworzyć zgodną parę. Jedno i drugie woli coś zaczynać, niż kończyć. Potrzebne tu będą obustronne ustępstwa, ażeby przez długi czas być razem.
WółMałpa nieustannie dąży do zmian, których Wół nie cierpi. W żadnych okolicznościach ta konfiguracja się nie sprawdzi.
TygrysPodobnie jak Tygrys, Małpa nie będzie skłonna do kompromisów, co źle rokuje ewentualnemu związkowi. Mając problemy z własnym ego, żadna strona nie potrafi zrozumieć drugiej.
ZającOsobowości całkiem sobie obce, nie ma więc mowy o jakimkolwiek układzie. Prawdę mówiąc, nic tych dwoje nie łączy.
SmokBłyskotliwa kombinacja. Obaj partnerzy są mądrzy, wszechstronni i aktywni. Każde lubi żyć według własnych upodobań, a razem tworzą wspaniały układ partnerski.
WążOba znaki cechuje wzajemna nieufność i zazdrość. Tak naprawdę żadne nie potrafi zrozumieć potrzeb drugiej strony. Ten układ jest z góry skazany na porażkę.
KońPo wstępnej fazie docierania się i walki o pozycję, Małpa z Koniem mogą utworzyć długotrwały i zgodny związek.
KozaW tym związku partnerzy mogą się wiele nauczyć od siebie, a jednocześnie wiele sobie dać. Dobrana para.
MałpaZbyt silna rywalizacja, zbyt duża konkurencja. Dwie Małpy mogą utworzyć zgrany zespół, ale zdarza się to wyjątkowo.
KogutMając podobne zainteresowania, mogą być długo razem, ale spoiwem tego związku nie będzie prawdziwa miłość.
PiesJeśli tych dwoje znajdzie coś wspólnego, może im być nawet dobrze, ale z reguły nie jest to udana kombinacja.
ŚwiniaDobrany zespół do folgowania zachciankom. Każda strona lubi przyjemność i podniety, toteż mogą razem sobie dogadzać. Jednak z chwilą pojawienia się poważniejszych kłopotów, trwałość związku będzie zagrożona.