Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Pies

      Spośród wszystkich zwierząt Zodiaku chińskiego Pies jest najbardziej życzliwy i przyjacielski. Żyjąc po to, by służyć innym, Psy pragną być użyteczne. To nie przypadek, że ten czworonóg został wybrany na przedstawiciela pewnej grupy ludzi, gdyż jest nieugięty, posłuszny i szlachetny. Ludzie spod znaku Psa cechuje bezinteresowność i moralność. Lubią przebywać z innymi i są nadzwyczaj uczciwi, godni zaufania i tolerancyjni. Niekiedy przesadzają ze swymi szlachetnymi intencjami i dają się łatwo wykorzystywać.


Psy lepiej od innych zwierząt rozumieją, co znaczy lojalność.


CHARAKTERYSTYKA PSA

      Psy są żądne aprobaty, skore do udzielania pomocy innym i niekiedy nazbyt usłużne. Unikają ryzyka, co może sprawić, ze będą cierpieć jako ofiary, które każdą niepomyślną rzecz przyjmują w poczuciu fatalnego zrządzenia losu. Pozostawione samym sobie, mogą wykonywać jakieś szaleńcze ruchy, dlatego potrzebna im kontrola i przewodnictwo.


MIŁOŚĆ, SEKS, ZWIĄZKI Z INNYMI

      Miłość i romanse bardzo odpowiadają ich naturze, lecz jeszcze więcej radości czerpią z kontaktów przyjacielskich. Psy potrzebują bardziej towarzystwa niż seksu i chętnie poprzestałyby na uczuciu platonicznym. Potrzeba zadowalania innych sprawia jednak, że są dobrymi kochankami, gdyż łatwo rezygnują z własnych przyzwyczajeń, chcąc zasłużyć na aprobatę partnera. Potrafią być bardzo wierne, lecz potrzebna im pewność, że i one są wciąż kochane. Psy bywają zazdrosne i podejrzliwe, co niekiedy - wbrew ich woli - prowadzi do rozpadu związku.


INTERESY, PRZYJACIELE I DZIECI

      Gdyby dzieci mogły wybierać znak Zodiaku, prawdopodobnie wskazałyby Psa. Osoby spod tego znaku są w sercach dużymi dziećmi. Przyjaciół mają nielicznych, choć jednocześnie prawie każdy na swój sposób kocha Psy. Są to ludzie otwarci i towarzyscy, nieustannie szukający kontaktu z bliźnimi. Cechę tę najlepiej dostrzec w ich miłości do dzieci, które wręcz uwielbiają. Psy potrafią pracować z mozołem i bez wytchnienia, nie unikając żadnego wyzwania. Spisują się doskonale w pracy zespołowej i są bardzo odpowiedzialne. Nie lubią kierować innymi, potrzebne im wtedy wsparcie kolegów i precyzyjne ustalenie zadań.


 LATA PSACHARAKTERYSTYKAKARIERA
1910-1922

1934-1946

1958-1970
Lojalny

Godny zaufania

Przyjacielski
Krytyk

Prawnik

Lekarz
ŻYWIOŁ:
Metal
1982-1994

2006-2018

2030-2042
Życzliwy

Bezinteresowny

Przesądny
Kapłan

Profesor

Opiekun społeczny

Pies Woda

      Osoba spod znaku Psa Wody ma niezwykle pogodny i opanowany charakter. Lubi przebywać na świeżym powietrzu i sprawdza się w zawodzie rolnika lub ogrodnika. Ten typ jest bardziej rozluźniony i czarujący niż pozostałe Psy, a jednocześnie może sobie pozwolić na nieco bardziej liberalne podejście do innych ludzi.


Pies Drewno

      Są to nadzwyczaj utalentowani ludzie. Z łatwością potrafią urządzić wspaniały dom dla siebie i swojej rodziny. Mają też rozwiniętą intuicję i mogą świetnie zrozumieć potrzeby i problemy innych.


Pies Ogień

      Ten typ Psa to postać szalona, barwna i ekstrawagancka. Życzliwy i pełen ciepła jest kochany i idealizowany przez innych. Ma wspaniale podejście do dzieci, wykazując nieskończoną cierpliwość i wyrozumiałość, kiedy ma z nimi do czynienia. To samo można powiedzieć o jego kontaktach z przyjaciółmi i znajomymi. Mimo że poświęca czas każdemu, ma go jeszcze dosyć na robienie niezwykłej kariery zawodowej.


Pies Ziemia

      Zrównoważony; kierują nim ambicje materialne; może osiągnąć znaczne sukcesy. Zazwyczaj obdarzony charyzmą; ma predyspozycje do zrobienia kariery w świecie rozrywki.


Pies Metal

      To Pies obronny, który potrafi ugryźć. Najbardziej szczęśliwy czuje się, gdy biega w obejściu, zapewniając wszystkim wokół bezpieczeństwo. Niekiedy bywa bardzo zasadniczy, silny i stanowczy, lecz w głębi duszy pozostaje Psem, który pragnie być przez wszystkich lubiany.


Odprężony, szczęśliwy Pies Woda wyżywa się najchętniej w aktywnym działaniu na otwartym powietrzu, zwłaszcza w ogrodnictwie.

Psy z gorliwością i zapałem oddają się romansom i miłości, lecz nie mniej - jeśli nie więcej - cenią sobie więzi przyjaźni.


Pies - Tabela wzajemnej zgodności

PARTNER PSA:
SzczurDobry zespół. Szczur chce panować, Pies potrafi być uległy i lojalny, co stanowi dobrą prognozę. Osoby spod tych znaków lubią dużo mówić, ich związek będzie więc "hałaśliwy".
WółJeżeli obaj partnerzy dążą do tych samych celów, ich układ może być zgodny, lecz bardziej w odniesieniu do interesów niż uczuć.
TygrysPies jest wystarczająco mądry, by właściwie postępować z Tygrysem, dzięki temu, wiążąc się w parę, mają przed sobą długą i udaną przyszłość.
ZającŚwietne połączenie. Obie strony rozumieją się dobrze i szanują wzajemnie, ich partnerski układ będzie jaśniał blaskiem.
SmokKiepski pomysł. Osoby spod obu znaków nie znoszą się nawzajem. Takie połączenie nie może się sprawdzić.
WążPies darzy zaufaniem Węża, co temu idealnie odpowiada. Konfiguracja rzadko spotykana, ale dająca gwarancje sukcesu.
KońWspaniałe partnerstwo niezależnie od okoliczności. Jedno i drugie rozumie się prawie telepatycznie.
KozaPies z Kozą będą się wzajemnie tolerować, jednak bez większego uczucia czy zrozumienia dla drugiej strony.
MałpaJeśli tych dwoje znajdzie coś wspólnego, może im być nawet dobrze, ale z reguły nie jest to udana kombinacja.
KogutPies prawdopodobnie znuży się czekaniem, aż opadną wzburzone emocje Koguta. Ten z kolei będzie się irytował, widząc świętą cierpliwość swego partnera. Trudno to skojarzenie uznać za dobre.
PiesMogą się zakochać po grobową deskę, albo zostać zaprzysięgłymi wrogami. Związek nieco ryzykowny, ale wart próby, jeśli okaże się udany.
ŚwiniaNie dojdzie do rzeczywistych konfliktów, ale rozrzutność Świni będzie martwić oszczędnego i zapobiegliwego Psa.