Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Świnia

      Świnie lubią przyjemności, lecz to, co sprawia im radość, może być z trudem tolerowane przez inne znaki. Chcą wiedzieć wszystko o swoich uczuciach, co niekiedy prowadzi do emocjonalnego zamieszania. Mają jednak wielkie serca i chętnie troszczą się o innych. Potrafią wiele wybaczyć i zawsze szukają w życiu spokoju, nawet jeśli ma to oznaczać wycofanie się z głównego nurtu zdarzeń, zamknięcie się w domu i zaspokajanie własnych potrzeb.


Świnie lubią taplać się w błocie, jakby chciały zaspokoić własne zachcianki -jest to przejaw ich skłonności do zamknięcia się w sobie.


CHARAKTERYSTYKA ŚWINI

      Świnie postępują w sposób nienaganny i unikają wszystkiego, co byłoby dwuznaczne lub podejrzane. Oczekują od innych dostosowania się do swych purytańskich zasad i ze zdumieniem przyjmują postawę odmowną. Mają duże wyczucie zdrowego rozsądku, a ich porady są z chęcią wysłuchiwane i wprowadzane w życie. To urodzeni negocjatorzy i mediatorzy.


MIŁOŚĆ, SEKS, ZWIĄZKI Z INNYMI

      Świnia zrobi wszystko, aby uszczęśliwić swego partnera, ale czasem ma wszystkiego dość i zamienia się we wściekłego odyńca. Może być wtedy niebezpieczna i lepiej omijać ją z daleka. Świnie znajdują szczęście w miłości, jeśli trafią na dobrego partnera, który zapewni im przestrzeń i swobodę w zaspokajaniu potrzeb emocjonalnych; tacy partnerzy zdarzają się jednak rzadko. Skoncentrowane na własnych przeżyciach Świnie często nie zauważają sygnałów ostrzegawczych o rozpadaniu się ich związku wskutek niezwracania uwagi na drugą stronę.


INTERESY, PRZYJACIELE I DZIECI

      Świnie mają mnóstwo przyjaciół, gdyż cieszą się popularnością i prowadzą otwarty dom z dobrą kuchnią. Uwielbiają gotować dla przyjaciół, często są też proszone o porady kulinarne. Jako rodzice są, zdaniem dzieci, nazbyt surowe i stawiają im wysokie wymagania. W biznesie osoby spod znaku Świni spotyka się rzadko, uważają one bowiem, że zamiast ciężko pracować, lepiej jest trzymać się tych ciężko pracujących. Świnie oczekują wiele od innych i chcą być otoczone ich troską. Odczuwają potrzebę bezpieczeństwa i dążą do zapewnienia go sobie. Ryzyka unikają, lubią natomiast komfort i harmonię w swym życiu.


 LATA ŚWINICHARAKTERYSTYKAKARIERA
1911-1923

1935-1947

1959-1971
Zmysłowy

Niecierpliwy

Szukający przyjemności
Szef kuchni

Uzdrowiciel

Doradca
ŻYWIOŁ:
Woda
1983-1995

2007-2019

2031-2043
Moralny

Cnotliwy

Ulegający zachciankom
Dyplomata

Urzędnik cywilny

Architekt

Świnia Woda

      Ten Szczur, odznacza się głęboką intuicją i zamiłowaniem do przygód i podróży. Łatwo jednak przestawia się na osiadły tryb życia. Szczur "wodny" jest kreatywny, lubi literaturę piękną i ma zadatki na dobrego dyplomatę.


Świnia Drewno

      Mimo pracowitości i łatwego osiągania sukcesów, jest najmniej dynamicznym Szczurem. Bywa niezdecydowany i skłonny do zamartwiania się.


Świnia Ogień

      Ten dowcipny, pełen pasji Szczur ma smykałkę do interesów i wystarczająco dużo energii i zapału, by dopiąć celu. Jeśli nie nauczy się pohamowywać swej lekkomyślności, może być niebezpiecznym partnerem.


Świnia Ziemia

      Jest poważny i roztropny, lubi borykać się z problemami, wyszukując dla nich praktyczne rozwiązania. Bywa czasami guzdrałą, ale zwykle osiąga sukces, jest dobrym księgowym lub doradcą finansowym.


Świnia Metal

      Silny, o stabilnych poglądach Szczur ten potrafi być uparty, a jednocześnie pomocny, i nie boi się harówki. Jest ambitny, ma zdolności wnikliwej oceny sytuacji. We wszystkim towarzyszą mu sukces i powodzenie.


Wszystkie Szczury lubią podróżować, ale i powroty sprawiają im wiele radości, gdyż nie nęcą ich długie przebywania z dala od domu i rodziny.

Szczur lubi być częścią wielkiej, bardzo ze sobą zżytej rodziny.


Świnia - Tabela wzajemnej zgodności

PARTNER ŚWINI:
SzczurDobra kombinacja, gdyż Szczur potrzebuje dużo uwagi, w zamian dając też wiele z siebie. Dwa Szczury w parze mogą osiągnąć sukces w interesach lub utworzyć zgodny i trwały związek.
WółZrównoważony i harmonijny układ partnerski. Wół jest dobrym słuchaczem, a Szczur potrafi go rozbawić do łez.
TygrysPonieważ ani Tygrys, ani Szczur nie są zdolne do kompromisu, ta kombinacja będzie nieustannie iskrzyć, a stosunki obu partnerów będą nadzwyczaj burzliwe.
ZającSzczur wyżywa się, mogąc innych kontrolować, natomiast kreatywny i kierujący się intuicją Zając nie znosi jakiegokolwiek nadzoru czy uległości. Nie rokuje to dobrze dla ewentualnego związku.
Smok Zgodny układ partnerski mimo wyraźnych różnic. Obie strony będą się wzajemnie wspierać w swych poczynaniach i poświęcać sobie tyle uwagi i troski, ile każde potrzebuje (a potrzebuje dużo).
WążWąż uwielbia sekrety i tajemnice, co stanie się powodem podejrzeń i zazdrości Szczura. Nie byłaby to dobra kombinacja.
KońŻadna ze stron nie dojdzie do słowa, chyba, że obie nauczą się słuchać partnera, wtedy ich układ ma szansę powodzenia.
KozaJeżeli Szczur uzyska decydujący głos i możność kierowania związkiem, to może on okazać się udany. Jeżeli jednak Koza zapragnie więcej swobody, wzajemna więź szybko wygaśnie.
MałpaTe dwie osobowości są do siebie podobne i mogą stworzyć zgodną parę. Jedno i drugie woli coś zaczynać, niż kończyć. Potrzebne tu będą obustronne ustępstwa, ażeby przez długi czas być razem.
KogutObu partnerów cechuje chęć dominacji, toteż nie ma widoków na wspólną przyszłość. Chcąc być górą, nikt nie będzie tu interesował się problemami drugiej strony.
PiesDobry zespół. Szczur chce panować, Pies potrafi być uległy i lojalny, co stanowi dobrą prognozę. Osoby spod tych znaków lubią dużo mówić, ich związek będzie więc "hałaśliwy".
ŚwiniaCo Szczur zarobi, to Świnia wyda. Dopóki jedno i drugie zna swoje miejsce w partnerskim układzie, może on przetrwać długo.