Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Liczba życia 11

      Ten, kto w swym życiu kroczy drogą prawdy, nie poszukuje jej w sensie moralnym czy prawnym, lecz szuka prawdy własnej. Nie chce się oszukiwać; pragnie pokazać światu kim jest, pragnie, by jego słowa i czyny pokrywały się ze sobą, by pozostawały w idealnej zgodzie. Ma wielkie wymagania wobec siebie i innych, potrafi być nieustępliwy.


Młodość

      Ze względu na środowisko, w jakim wzrastała, lub z powodu wczesnej dojrzałości, Jedenastka bardzo przenikliwie patrzy na życie i otoczenie. Nieufna, defensywna, wydaje jej się, że może liczyć wyłącznie na siebie. Na pozór robi wrażenie bardziej aroganckiej i drażliwej, niż jest w rzeczywistości, te cechy są zresztą u niej wrodzone, nie zawdzięcza ich wychowaniu ani żadnym czynnikom zewnętrznym, w związku z tym w niewielkim tylko stopniu ulega wpływom środowiskowym i przede wszystkim posłuszna jest swojej naturze i najgłębszym przekonaniom.


Droga życia

      Jedenastki są bardzo odporne na wpływy, niekiedy wręcz nie przyjmują do wiadomości cudzych poglądów i opinii. Kładą nacisk na logikę i racjonalność kosztem wrażliwości i uczuć. Mimo to ich droga życiowa zmierza w stronę łagodności, spontaniczności, inspiracji i intuicji. W przeciwnym przypadku Jedenastce grozi obojętność i pogłębiająca się izolacja.


Wady

      Jedenastka nie znajdzie szczęścia udając, że jest twarda i niezłomna, przyoblekając się dodatkowo w zbroję. Nie ulega wątpliwości, że jej opinie bywają najczęściej porażająco słuszne. Ponieważ jednak zawsze musi mieć rację, nie daje się przekonać, pozostaje często w osamotnieniu, fa-talistyczna i zagubiona, sceptyczna i w głębi duszy żałosna, nieszczęśliwa i niemal zrozpaczona.


Zalety

      Jedenastka powinna w pełni wykorzystywać logikę, przenikliwość spojrzenia, umiejętność rozróżniania dobra i zła, realizm, zdolności analityczne i organizacyjne - swoje wrodzone dary, i stosować je w odniesieniu do wrażliwości i uczuć, intuicji i inspiracji, z którymi, jak już wspominaliśmy, ma poważne trudności. Jeśli jej się to uda, będzie mogła działać sprawnie na solidnych podstawach, na których wesprze swoje życie uczuciowe, towarzyskie, czy zawodowe. Dopiero sukcesom w tych dziedzinach będzie zawdzięczać prawdziwe spełnienie.