Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Liczba życia 7

      Ludzie, których drogę życia wytycza Siódemka, Liczba Sprawiedliwości, powinni mieć świadomość, że nic z tego, co powiedzieli, zainicjowali, wymyślili, wynaleźli czy nawet stworzyli nie ma wartości, o ile tego nie zrobią. Innymi słowy, liczba ta opisuje zwykle osobę obdarzoną łatwością uczenia się, pojmowania, myślenia, której perfekcjo-nizm i lęk przed porażką nie pozwalają uwierzyć w siebie.


Młodość

      W każdym środowisku rodzinnym, społecznym czy kulturowym Siódemka od dzieciństwa ma skłonność do auto-analizy, pasywnej obserwacji, naturalnego przystosowania do okoliczności i sytuacji, ale również dużego niezdecydowania. Od urodzenia niemal wydaje się miła, towarzyska i przyjazna. Nie jest kłótliwa ani agresywna. Posiada wdzięk, dobry gust; wcześnie przejawia wyrafinowanie i wrodzone poczucie piękna. Łatwo znajduje kompromisy, ma umiejętność godzenia zwaśnionych stron. Gdy jednak dochodzi do wyboru drogi czy znaczącego kierunku w życiu, często nie wie, czego się trzymać, i zmienia swoje decyzje.


Droga życia

      Siódemce nie brak dociekliwości, nigdy jednak nie doprowadza swoich badań ani poszukiwań do zaawansowanego stadium, ponieważ boi się przekroczyć pewną granicę, poza którą musiałaby zakwestionować lub porzucić sytuację, w której się znajduje. Bardzo dba o swoją równowagę psychiczną, a przede wszystkim harmonijność relacji osobistych, jednak powinna wiedzieć, że aby dostać, trzeba żądać. Musi nauczyć się aktywności, zdecydowania, zajmowania określonego stanowiska, tworzenia i odnoszenia sukcesów. Dopóki nie dojdzie do tego punktu, zawsze będzie niezadowolona lub ugrzęźnie w sytuacjach, które jej nie odpowiadają, a do których sama doprowadziła poprzez ciągłe kompromisy i ustępliwość.


Wady

      Ponieważ Siódemka na swej drodze ma przywilej spotykania interesujących, inspirujących ludzi oraz skłonność przyciągania pomyślnych okoliczności, można zaryzykować stwierdzenie, że wszelkie słabe punkty w jej życiu są wyłącznie jej winą. Trudności życiowe Siódemki są spowodowane jej własnym niezdecydowaniem, przesadnym intelektualizmem, fanatycznym dążeniem do sprawiedliwości i potrzebą zachowania równowagi wewnętrznej. Cechy te z czasem prowadzą do sceptycyzmu, lekceważenia bliźnich, a nawet cynizmu i umiejętności wynajdywania powodów, by nie działać i nie angażować się.


Zalety

      Łatwo odgadnąć, skąd bierze się powściągliwość Siódemek; interesuje je tylko najbardziej optymalna opcja, w przeciwnym wypadku uznają, że nie warto się angażować. Tymczasem ich działania, jeśli się zdecydują na nie, cechuje niezwykła skuteczność. Poza uczciwością i lojalnością można zawsze spodziewać się po Siódemkach zachowań w pełni zgodnych z prawem.