Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Liczba życia 5

      Człowiek, którego droga życia wytyczona jest przez liczbę 5, musi nauczyć się przystosowywać do innych i w pełni wykorzystywać sprzyjające okoliczności, jakich w jego życiu nie brak, jednak w sposób wolny od egoizmu i popadania w leseferyzm lub nadmierną surowość. Nigdy nie powinien tracić kontaktu z bliźnimi, lecz okazywać swą wrodzoną szczodrość, dobroć i serdeczność.


Młodość

      W dzieciństwie Piątka często przeżywa przeprowadzki, podróże, zmiany miejsca zamieszkania - regionu, a nawet kraju - naturalnie wraz z rodzicami. Niekoniecznie jednak nabywa przy okazji zdolności adaptacyjnych, wręcz przeciwnie. Na przekór samemu sobie okazuje wielką nieugiętość, mocno ugruntowaną w swoich zasadach i przekonaniach, które, początkowo, wynosi ze swojej rodziny. Dlatego właśnie w młodości brak mu elastyczności, tolerancji, otwartości umysłu. Bywa nawet dosyć oschły i krytyczny, co nie przysparza mu przyjaciół. Chce panować nad sobą i własnym życiem, jednak, mimo pozornej układności, zachowuje się w sposób nieopanowany i niezdyscyplinowany. Czasem cechy te przejawiają się niezdecydowaniu, kiedy indziej nadaktywnym intelektem, który rozmienia się na drobne. Nie jest w stanie poświęcić się poważnie żadnej dzie-dzinie, co nie zmienia faktu, że jego umysł - krytyczny i szyderczy, pracuje niestrudzenie, nie przysparzając mu jednak ludzkiej sympatii.


Droga życia

      Można powiedzieć, że postępując w ten spo-i sób odsłania nieświadomie swój wybór drogi życiowej. Polega ona na zdobyciu wolności nie poprzez koncentrowanie się na sobie, czy odrzucanie bliźnich i ich przekonań oraz ideałów, lecz raczej usiłując widzieć w nich siebie czy może akceptować ich takimi, jacy są, będąc zarazem wiernym sobie.


Wady

      Przede wszystkim Piątki uważają się za pępek świata, sądzą, że powinny być przez bliźnich podziwiane, adorowane i obsługiwane. Bywają aroganckie, a ich duma stoi na przeszkodzie wszelkim zwyczajnym, ludzkim, spontanicznym związkom. Co więcej, tak bardzo boją się śmieszności i porażki, że wolą z czegoś całkiem zrezygnować, niż narazić się na niepowodzenie lub odrzucenie.


Zalety

      Piątki można nazwać szczęściarzami. Ich największym atutem jest wolna wola. bardziej rozwinięta niż u innych, która pozostawia więcej przestrzeni dla życiowych manewrów i pozwala odcinać kupony od czynionych wysiłków i dobrych uczynków. Z im większym zaangażowaniem Piątka pracuje na rzecz innych, pamiętając zresztą cały czas o sobie, tym lepiej panuje nad sobą i własnym życiem. Prawdziwą niezależność odnajduje, realizując bez ograniczeń swoje pragnienia i wolną wolę, inaczej mówiąc - prowadząc życie z wyboru.