Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Liczba życia 2

      Dwójka, której droga życiowa upływa pod znakiem wrażliwości, musi nauczyć się być konstruktywna, a także odnaleźć w sobie spokój i równowagę, które pozwolą jej żyć bezkonfliktowo z bliźnimi, twórczo wykorzystywać wrodzony zdrowy rozsądek, łagodne usposobienie i skłonność do czystych, szczerych, zdrowych uczuć.


Młodość

      Lata młodzieńcze często upływają pod znakiem napięć, izolacji, a także podskórnych oraz otwartych konfliktów w relacjach z rodzicami i rodziną; w wieku dojrzałym trudno się Dwójce otrząsnąć z wydarzeń z młodości. Brak jej pewności siebie i ufności wobec świata. Żyje w ciągłej defensywie, przez co bardziej pogłębia swój sentymentalizm, można powiedzieć - naiwny sentymentalizm, podświadomie spychając bliźnich na pozycje obronne, by udowodnić sobie, że nie zasługują na zaufanie.


Droga życia

      W pierwszej połowie życia Dwójka ma tenden-cję do odtwarzania w kontaktach międzyludzkich przeżywanej w młodości atmosfery napięcia w związkach z bliskimi. Jest to jednak sprzeczne z naturą Dwójki, która pragnie długotrwałych związków, wierności, zwyczajnego życia; jest z gruntu normalna i zdrowa. Musi rozpoznać własną naturę, odrzucić taktyki obronne i agresję, i zacząć bazować na swym spokoju i sile.


Wady

      Trudności, jakie napotyka na swej drodze życia, wynikają z braku wewnętrznego spokoju lub ufności wobec bliźnich, w związku z tym nieustannie wszystko kontestuje. Ten sposób postępowania nie prowadzi donikąd, jest zresztą sprzeczny z prawdziwą naturą Dwójki. Można powiedzieć, że największym wrogiem Dwójki jest ona sama. Najpierw musi dojść do ładu ze sobą. Kiedy wyzwoli się ze swej nieufności i uprzedzeń, jej życie zmieni się na lepsze.


Zalety

      Dwójkę cechuje wielka wrażliwość, twórczy realizm, zdrowy rozsądek i lojalna, tolerancyjna natura, która wymaga spokoju, by zaistnieć. Pragnie żyć bezpiecznie, w harmonii z otoczeniem. Osoby urodzone pod znakiem tej liczby są zrównoważone, konstruktywne i godne zaufania. Zmysłowy temperament i wielka uczuciowość skłaniają je do poszukiwania głębokich, bezpiecznych związków. Kiedy wyzwolą się z wewnętrznych napięć, podejrzliwości i de-fensywnych postaw, będą w stanie wykorzystać swoje zalety, do których należą: odpowiedzialność, powaga, lojalność, spokój i twórcza wena.