Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Liczba życia 1

      Jedynka, symbol silnej woli, zapowiada osobę, która powinna nauczyć się realizować swoje pragnienia i ambicje niezależnie od otoczenia, wysuwając się na czoło i podejmując przywódcze role w wybranej dziedzinie.

Młodość

      Jedynka w młodości mogła być tłumiona i blokowana przez rodzinę nieświadomą jej wartości lub miała rodziców, którzy kontrolowali ją i usiłowali modelować według własnych przekonań i wzorców. Stąd też często w sposób bardzo ostry przechodzi okres buntu młodzieńczego, niekiedy zrywając stosunki z rodziną i całkowicie odcinając się od swego dzieciństwa. Kryzys ten jest jednak niezbędny, a po wyjściu na prostą osoba ta staje się miła i zgodna. Niemniej ten sposób radzenia sobie z napięciami nie opuszcza jej nigdy; niektóre Jedynki żyją od kryzysu do kryzysu, odcinając się od wszelkich stosunków międzyludzkich.


Droga życia

      Życie Jedynki bywa najeżone trudnościami, które ściąga na siebie brakiem odwagi, otwartości i stanowczości. W głębi duszy pragnie wyróżniać się, pełnić ważne obowiązki i realizować swoje oryginalne pomysły, choćby nawet nie miały one spotkać się z powszechną aprobatą. Jednak, szczególnie w pierwszej połowie życia, jest skłonna do kompromisów. Szuka towarzystwa silnych ludzi, których podziwia, ale przy których czuje się źle, bo chciałaby im dorównać.


Wady

      Z powodu młodzieńczych nieporozumień z rodzicami i złego samopoczucia w swojej rodzinie, osoba ta w wieku dojrzałym przejawia tendencję do gwałtownych, gniewnych reakcji. Obawiając się samej siebie, Jedynka zbyt często idzie na ustępstwa oraz kompromisy, i w efekcie znajduje się w sytuacjach, które są jej obce lub krępują jej swobodę działania. Stwarzając pozory harmonijnego współistnienia z otoczeniem - uniemożliwiają one jednak realizację oryginalnych pomysłów. Jeśli nie nauczy się większej determinacji, będzie żyła poniżej swoich aspiracji, w poczuciu niedowartościowania.


Zalety

      Zdecydowanie i stanowczość są jednak osiągalne dla Jedynki, której nie brak silnej osobowości czy wręcz charyzmy, musi tylko uwierzyć w siebie, bronić własnych poglądów, wytrwale dążyć w obranym kierunku, wyrażać swoje życzenia spokojnie, lecz z mocą, nie dając się ponieść nadmiernym emocjom. Dzięki temu zdobędzie to, co chce.