Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Liczba życia 9

      Osoba, której droga życia sterowana jest pracą umysłową, powinna nauczyć się poskramiać wybujałą ekspansyw-ność. Musi trzymać w karbach swoją nadmiernie idealistyczną naturę i przyswoić sobie idee, poglądy, zasady, które uczynią ją bardziej tolerancyjną, elastyczną, rozumiejącą i otwartą na wszystko, co się wokół niej dzieje. Dziewiątka często miewa cechy i atuty, dzięki którym jej pozycja publiczna jest wysoka, dogodna, uprzywilejowana. Pozycja ta nie może być jednak celem samym w sobie, gdyż wówczas uszczerbku zaznają ambicje Dziewiątki.


Młodość

      Od wczesnego dzieciństwa Dziewiątka jest bardzo ambitna, idealistyczna, gorliwa. Z zapałem oddaje się sportom lub usiłuje wyróżnić się w inny sposób. Jednak naturalna naiwność popycha ją do działań pedantycznych, rutynowych, do moralizatorstwa, którymi usiłuje przypodobać się rówieśnikom, zdobyć ich szacunek lub spełnić oczekiwania. Jeśli Dziewiątka ma ambitną matkę lub surowego ojca, którzy nią pokierują, będzie usiłowała sprostać ich wyobrażeniom o sobie.


Droga życia

      Wrodzony entuzjazm i spontaniczność pomagają w spełnieniu marzeń. Cechy te wiążą się z pewną postawą umysłową, ideałami, wierzeniami, są pochodnymi mentalności Dziewiątki. Rzecz w tym, czy mentalność i rama odniesienia rzeczywiście pasują do Dziewiątki, bowiem jej dewizą życiową jest walka o zdobycie własnego światopoglądu, który zapewni jej szczęście i spokój.


Wady

      Towarzyska, szczodra natura Dziewiątki nie gwarantuje automatycznie szczęścia; Dziewiątka często stwarza tylko pozory zadowolenia. Jej główne wady to naiwność i podatność na cudze wpływy, a także oszukiwanie się, które rozmywa kontury rzeczywistości, nie pozwala dostrzegać problemów ani kryzysów życiowych. Często sprawia wrażenie, jakby nie chciała spojrzeć rzeczywistości w oczy, ślizgała się po powierzchni, nie próbowała dotrzeć do sedna sprawy. Paradoksalnie, nasuwa się myśl, że największą wadą Dziewiątki jest łatwość, z jaką odnosi sukcesy, gdyż póki jej się wiedzie, nie jest skłonna patrzeć trzeźwo na życie.


Zalety

      Jednak jest jak najbardziej zdolna do rozwagi, potrafi również wiele uzyskać, dzięki potędze swojego umysłu. Kiedy Dziewiątka koncentruje się na zadaniu lub usiłuje osiągnąć szczytny cel, działa skuteczniej niż inni i oddanie dla sprawy napełnia ją szczęściem i spokojem.